تزریق ژل

بر کسی پوشیده نیست عوامل ژنتیکی در کنار عوامل محیطی تاثیرگذارترین عناصر قابل سنجش در کیفیت و زیبایی چهره افراد است. گذشته از عوامل ژنتیکی که از لحظه تولد تا لحظه مرگ دارای ساختاری ثابت هستند با مدیریت و کنترل عوامل محیطی میتوان سلامت و زیبایی پوست صورت را که از مهمترین شاخصه های زیبایست تامین نمود. به صورت طبیعی با گذر زمان و بالا رفتن سن سلول های پوستی توان خود را برای بازسازی و ترمیم طبیعی از دست داده و ظاهری چروک به خود میگیرند. با تزریق ژل به نواحی مختلف صورت میتوان حجمی مناسب به نقاط دارای چین و چروک بخشیده و با تحریک کلاژن های پوست فرآیند بازیابی و ترمیم پوست را مجددا احیا نمود.

تزریق ژل فیلر چیست

با افزایش تمایل افراد جهت انجام عمل های زیبایی، فعالیت های مراقبتی و درمانی پوست، امروزه روش های مختلف و گوناگونی جهت جوانسازی و زیباسازی صورت به کارگرفته میشود. تزریق ژل فیلر به صورت یکی از متداول ترین روش های جوان سازی و رفع عیوب سطحی پوست است که با توجه به اثربخشی سریع و سهولت در انجام توانسته است در دهه گذشته طرفداران بسیاری را در میان زیباجویان و پزشکان متخصص برای خود جلب نماید. تزریق انواع ژل های حجم دهنده، جوانساز و ضد چروک که به صورت عمومی دارای ماده موثره هیالورونیک اسید میباشند علاوه بر جبران حجم از دست رفته پوست میتواند طراوت و شادابی را به پوست بازگرداند. تزریق ژل فیلر در مقایسه با دیگر روش های جوانسازی همچون کشیدن پوست صورت و گردن دارای مخاطرات و دوران نقاهت کمتری بوده که این نکته باعث رواج بیش از پیش این روش گردیده است.

تزریق ژل فیلر چیست

روش های تزریق ژل

عوامل طبیعی و محیطی بسیاری از قبیل بالا رفتن سن، قرارگیری در معرض تابش مستقیم خورشید، عادات غذایی و فرد میتوانند تاثیر به سزایی در کیفیت و جوانی پوست بدن داشته باشند. به صورت معمول کاهش حجم و نازک شدن پوست در نواحی همچون اطراف بینی، چشم ها، دهان و گونه ها باعث میگردد چهره فرد حس پیری را القا کند. در این میان تکنیک های نوین زیبایی از قبیل روش های مختلف تزریق ژل و بوتاکس میتوانند تا حد بسیار زیادی این عوارض پوستی را رفع نموده و کمک شایانی به جوانسازی و زیبا سازی پوست بنمایند. تکنیک و روش های گوناگون از قبیل استفاده از انواع سوزن، میزان عمق تزریق، تعدد تزریق و نکاتی این چنینی همگی کاملا بستگی به نوع ژل یا فیلر انتخابی، مهارت و صلاح دید پزشک متخصص خواهد داشت.

روش های تزریق ژل

تزریق فیلر به صورت

تزریق فیلر به صورت به علت اثر بخشی بالا با سرعت زیاد به یکی از محبوبترین روش های ترمیم و جوانسازی پوست بدل گردیده است. در این روش با توجه به ناحیه تحت درمان و سلیقه فرد متقاضی نوع ژل مصرفی انتخاب گردیده و با تکنیک خاصی تزریق میگردد. به علت وجود مواد موثری همچون هیالورونیک اسید در اکثر فیلرها این مواد دارای خواص درمانی بسیار بالایی بوده و علاوه بر حجم دهی فرآیند بازسازی کلاژن های پوست را تحریک میکند. تزریق ژل یا فیلر به صورت باعث میگردد عوارضی همچون خطوط اخم و خنده، خطوط کنار لب، چین و چروک کنار چشم و چروک روی پیشانی به سرعت محو گردیده و پس از یک دوره درمان کامل رضایت و زیبایی را برای فرد زیباجو به همراه بیاورد. تزریق مستقیم ژل هیالورونیک اسید به صورت نه تنها با ایجاد بستری مغذی برای غشا پوست میگردد بلکه فرآیند آبرسانی به لایه های زیرین پوست را فرآهم آورده و سلامت، شادابی و طراوت غشا پوست را بیشتر میکند.

تزریق فیلر به صورت

تزریق ژل به بدن

تزریق انواع ژل حجم دهنده، جوانسازی پوست، ضد چروک و ضد لک به نواحی مختلف بدن در صورت نداشتن حساسیت های خاص و با صلاح دید پزشک قابل انجام است. به صورت مثال تزریق ژل به دست ها جهت بهبود بخشی به بافت پوست و افزایش طراوت آن ها یکی از متداول ترین کاربرد های تزریق ژل به بدن است. تزریق ژل طبیعی و ضد لک به دست ها باعث میگردد حجم از دست رفته پوست بازیابی، لایه سطحی پوست به سرعت بازسازی شده و لکه های قهوه ای که بر اثر تابش خورشید و یا محرک های محیطی ایجاد شده است از بین بروند. تزریق ژل و فیلر حجم دهنده برای افزایش حجم نواحی همچون سینه ها، باسن و پاها در سازمان غذا و داروی کشور ایالات متحده آمریکا (FDA) تایید نگردیده و توصیه نمی گردد. ناگفته پیداست تزریق ژل ها و فیلر های دارای مجوز FDA به صورت و بدن دارای اطمینان بیشتری بوده و بی شک میزان اثربخشی بیشتری در حوزه حجم دهندگی، ماندگاری و جوانسازی به پوست هدیه خواهند کرد.

تزریق ژل به بدن

تزریق ژل جوانسازی پوست

فواید تزریق ژل های حاوی هیالورونیک اسید از سالیان گذشته برای متخصصین این حوزه مسلم گردیده است. هریک از روش های مختلف جوانسازی و زیباسازی پوست دارای عوارض و مخاطرات خاص خود هستند و در این میان بدون شک تزریق ژل و فیلر به صورت و بدن یکی از ساده ترین و امن ترین روش های موجود است. عدم وجود محدودیت سنی برای متقاضیان تزریق ژل از یک سو و فزونی موج دلفریب زیبایی های بصری از سوی دیگر باعث شمار متقاضیان تزریق فیلر و ژل هیالورونیک اسید به صورت تنها در 3 سال گذشته 5 برابر گردیده و به تبع آن بازار حاشیه این حوزه نیز رونق شدیدی بگیرد. از دیگر مزایای تزریق ژل حجم دهنده و ضد چروک موقت میتوان به دائمی نبودن آن ها اشاره نبود که در اثر این خاصیت حتی اگر فرد از نتایج بدست آمده ناراضی باشد امکان برگشت به حالت عادی و یا حتی تخلیه کامل ژل وجود خواهد داشت.

تزریق ژل جوانسازی پوست

مراقبت های بعد از تزریق ژل

پیش از بررسی مراقبت های بعد از تزریق ژل بهتر است به نکاتی که قبل از تزریق لازم است رعایت گردد اشاره شود. مهمترین نکاتی پیش از تزریق فیلر باید به آن ها توجه نمود میتوان به معاینه کامل اولیه توسط پزشک و بیان شرح حال کامل فرد، توجه به سایز، ابعاد و دینامیک لب، بررسی سایز چانه، کسب اطلاعات درمورد انواع ژل و مواد موثر آن ها و انتخاب یک پزشک ماهر اشاره نمود. در برخی موارد با صلاح دید پزشک استفاده از داروهای نظیر امگا 3، آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن و ویتامین ایی چند روز قبل از تزریق میتواند باعث کاهش عوارضی همچون کبودی و خون مردگی در محل تزریق گردد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

  از دیگر مراقبت های بعد از تزریق فیلر میتوان به ممنوعیت میل کردن غذا در 45 دقیقه اول (پیش از محو شدن اثر بی حسی)، محافظت از هرگونه نیروی خارجی وارده به لب، ممنوعیت تمرین های سنگین ورزشی، ممنوعیت مصرف نوشیدنی های الکلی و ممنوعیت استفاده از سونای گرم اشاره نمود. رعایت کلیه نکات مربوط به مراقبت های بعد از تزریق ژل باعث میگردد عوارضی همچون تورم، کبودی، التهاب و سوزش تا حد بسیار زیادی کنترل گردیده و نتایج به دست آمده دارای ماندگاری بیشتری باشند. به صورت عمومی تزریق ژل در زمان بارداری توصیه نمیگردد و پیشنهاد میشود این کار به بعد و یا قبل بارداری محول گردد.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *