رفع غبغب با نخ

حتما شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر از حجیم بودن قسمت زیر چانه و جلوی گردن خود، که غبغب نامیده می‌شود، رنج می‌برید. وجود غبغب می‌تواند ظاهری نافرم به چهره داده و با وجود لاغر بودن دیگر بخش‌های بدن، صورت شما را چاق نشان دهد. اما نگران نباشید! با افزایش تقاضا برای از بین بردن غبغب، روش‌های مختلف و بی‌خطری برای آن ابداع شده است. رفع غبغب با نخ یکی از این راه‌های بدون ریسک و عوارض است که در کمترین زمان (حدودا نیم ساعت) انجام می‌شود. با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش درمانی آشنا شوید.

به وجود آمدن غبغب می‌تواند چند دلیل داشته باشد:

  • تجمع چربی در ناحیه زیر چانه
  • افزایش سن و کاهش میزان کلاژن و الاستین و در پی آن شل شدن و افتادگی پوست
  • ژنتیک

درمان غبغب

روش درمان غبغب با نخ لیفت

لیفت غبغب با نخ یک روش درمانی کم تهاجمی است که در آن نیازی به بیهوش کردن فرد مراجعه کننده نمی‌باشد و تنها استفاده از کرم موضعی در محلی که سوزن به آن وارد می‌شود کافی است. علاوه بر آن، چون احتیاجی به برش پوست و استفاده از تیغ جراحی نیست، اسکاری بر روی بدن به جا نمی‌گذارد. در این روش ابتدا پزشک برای افزایش دقت کار خود، محل ورود و خروج نخ را علامت گذاری می‌کند. سپس چند نخ را با کمک سوزن‌های کوچک از زیر پوست عبور می‌دهد. این نخ‌ها چربی‌ها را کنار میزنند و با قلاب‌ها ریزی که در سطح آن‌ها وجود دارد، پوست را نگه می‌دارند و در اثر کشیده شدن آن‌ها، پوست افتاده و شل هم کشیده می‌شود. همچنین، شکافی که سوزن‌ها در پوست ایجاد می‌کنند موجب تحریک کلاژن سازی می‌شود و به دنبال آن کلاژن تولید شده نیز خاصیت الاستیکی و یا کشسانی را به پوست باز می‌گرداند.

روش درمان غبغب با نخ لیفت

ماندگاری از بین بردن غبغب با نخ

هر چند که مدت زمان درمان غبغب با نخ 30 الی 45 دقیقه طول می‌کشد، اما به طور کلی ماندگاری آن بین 8 ماه تا یک سال است. تجزیه‌ی نخ‌ها حدود 6 ماه طول می‌کشد که طی این مدت بدن الیاف کلاژنی مورد نظر خود را می‌سازد. بنابراین بعد از تجزیه‌ نخ‌ها آثار آن‌ها تا چندین ماه دوام دارد. البته عوامل بسیاری در میزان ماندگاری رفع غبغب با نخ دخیل هستند:

  • سن فرد و ظرفیت کشسانی پوست او
  • نوع نخ
  • تعداد نخ بکار برده شده

ماندگاری از بین بردن غبغب با نخ

 

شاید تصور بر این باشد که برای ماندگاری بیشتر نخ‌ها، بهتر است تعداد زیادی از آن را در پوست قرار دهیم. اما خوب است بدانید که تعداد بالای نخ‌ها علاوه بر افزایش قیمت درمان، ممکن است از زیر پوست نمایان شوند و ظاهر بدی ایجاد کنند. بنابراین بهتر است درباره نوع و تعداد نخ‌ها ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و تشخیص این موارد را به او بسپارید.

لیفت ابرو با نخ

عوارض رفع غبغب با نخ لیفت

همانطور که گفته شد، از بین بردن غبغب با نخ یک روش کم تهاجمی و بدون ریسک است که عوارض جدی و شدیدی به همراه ندارد. ایجاد قرمزی، کبودی و التهاب در ناحیه‌ی ورود نخ‌ها کاملا طبیعی است و پس از چند روز الی یک هفته از بین می‌رود. جا به جایی نخ‌ها نیز در حین انجام کارهای روزمره می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، لازم است بعد از انجام درمان، تا چند هفته از ماساژ دادن صورت، رفتن به حمام بخار و سونا، انجام ورزش‌های سنگین و مراجعه به دندان پزشک خودداری کنید.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *