لیفت چشم با نخ

پوست اطراف چشم، در مقایسه با دیگر قسمت‌ها، بسیار نازک است. با بالا رفتن سن، میزان تولید کلاژن در پوست کاهش می‌یابد. بنابراین پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد و چروک می‌شود. اما آیا عدم وجود کلاژن در پوست تنها عامل وجود خطوط و افتادگی در پوست چشم است؟
طبیعتاً پیری پوست اطراف چشم دلایل متعددی دارد، چرا که ما در جوانان و حتی نوجوانان نیز شاهد این پدیده هستیم. قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر نور خورشید، سیگار کشیدن، در وضعیت نادرست خوابیدن، استرس و البته ژنتیک تماماً از دلایل نازک‌تر شدن پوست دور چشم و بروز چین و چروک در آن به شمار می‌آیند.

لیفت چشم با نخ چیست

برای رفع مشکلات پوست دور چشم، روش‌های گوناگونی وجود دارد. اغلب این روش‌ها، مانند لیفت پوست صورت، با عمل جراحی و ایجاد زخم بر روی صورت همراه است که عوارض جانبی مختلفی به همراه دارد. لیفت چشم با نخ در میان متقاضیان محبوبیت بسیاری دارد. زیرا این روش کاملا بی‌خطر، با عوارض جانبی بسیار جزئی و بدون نیاز به عمل جراحی می‌باشد.

در لیفتینگ چشم با نخ، نیازی به بیهوش کردن فرد نیست و این عمل با بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. پس از آن پزشک متخصص نقاط ورود و خروج نخ را بر روی پوست مشخص کرده و با استفاده از یک سوزن بسیار نازک نخ را درون پوست وارد می‌کند. علاوه بر اینکه پوست تحریک به کلاژن سازی می‌شود، با کشیدن این نخ، پوست نیز کشیده و صاف می‌شود. سپس پزشک شکاف ایجاد شده را بخیه می‌زند. تمامی این مراحل ممکن است بین 30 دقیقه الی دو ساعت طول بکشد. سریع انجام شدن این روش نیز از دیگر دلایل محبوبیت آن به شمار می‌رود.

لیفت چشم با نخ چیست

نکته مهم در این روش آن است که نخی که استفاده می‌شود، کاملا ایمن بوده و هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی‌کند. بعد از مدتی این نخ جذب پوست می‌شود. بنابراین ترمیم مجدد آن ضروری است. نخ‌های استفاده شده در بخیه‌ها نیز قابل جذب بوده و اثری از زخم بر روی پوست باقی نمی‌گذارند.

لیفت چروک زیر چشم با نخ

تمامی دلایلی که برای ایجاد چین و چروک در پوست اطراف چشم ذکر کردیم، موجب شل شدن و افتادگی پوست زیر چشم نیز می‌شوند. ممکن است برای رفع آن از کرم‌های مختلف مخصوص دور چشم استفاده کنید. اما باید توجه داشت علاوه بر این که این کرم‌ها مشکل اصلی پوست را برطرف نمی‌کنند، شخص مجبور است برای از بین نرفتن تاثیرات آن، هر بار از آن‌ها استفاده کند. بنابراین اگر تصمیم دارید مشکل چروک و افتادگی پوست زیر چشم خود را به صورت اساسی رفع کنید، احتمالا گذاشتن نخ در پوست زیر چشم خود را به رفتن در زیر تیغ جراحی، ترجیح می‌دهید. مراحل انجام این کار هم مانند انداختن نخ در پوست اطراف چشم است و با بی حسی موضعی، فرستادن نخ در زیر پوست و بخیه زدن همراه است.
نوع و تعداد نخی که در این نوع درمان بکار می‌رود بسته به ناحیه‌ی مورد نظر و نیاز فرد متفاوت است. اما به طور کلی این نخ‌ها دو نوع دارند: نخ صاف و نخ خاردار (کاگ). نخ‌ صاف تاثیر بسزایی در کشیدگی و لیفت پوست ندارد، بلکه تنها موجب سفت شدگی و کلاژن سازی در پوست می‌شود که به جوانسازی آن کمک می‌کند. در نخ کاگ، قلاب‌های بسیار ریز در سطح آن وجود دارد. به همین دلیل به نخ خاردار معروف است. این قلاب‌ها در شیارهای پوست گیر می‌کنند و موجب کشیدگی آن می‌شود. بنابراین نخ کاگ علاوه بر کلاژن سازی، در لیفتینگ چشم نیز تاثیر دارد.

لیفت چروک زیر چشم با نخ

درمان افتادگی پلک با نخ

منظور از افتادگی پلک، وضعیتی است که پلک بالا تا حدودی بر روی پلک پایین سقوط می‌کند و از فرم طبیعی خود خارج می‌شود. این پدیده در افراد با سنین بالا بوجود می‌آید. اما ممکن است فرد از دوران کودکی به این مشکل دچار شود که نشانگر دخیل بودن عامل ژنتیک در افتادگی پلک می‌باشد. فشار عصبی و تومور چشمی از دیگر عوامل این مشکل هستند.
از آنجایی که افتادگی پلک‌ها فرم طبیعی چشم‌ها را از بین می‌برد، بسیاری برای کشیدن پلک چشم خود دست به اقدامات مختلف می‌زنند. به هر حال زیبایی چهره از مهم‌ترین مسائل دنیای امروز است و افراد برای بهبود آن حاضرند هزینه‌های هنگفتی را متحمل شوند. اما مشکل افتادگی پلک‌ها زمانی بسیار جدی می‌شود که در بینایی فرد تاثیر بگذارد. پلک‌های بالا ممکن است آنقدری به فضای بین دو پلک وارد شوند که در دید فرد اختلال ایجاد کنند. لیفت پلک پشت چشم با نخ، برای افرادی که از تیغ جراحی وحشت دارند بهترین گزینه است. کشیدن پلک چشم باعث می‌شود که چشم‌ها حالت افتادگی خود را از دست داده و شکل طبیعی پیدا کنند. در این نوع درمان نیز با وارد شدن نخ‌های مخصوص این کار در زیر پوست، کشیده شدن پوست و کلاژن سازی صورت می‌گیرد.

لیفت بینی با نخ

ماندگاری لیفت چشم با نخ

درست است که لیفت نخ چشم در مقایسه با جراحی لیفت خطر، عوارض و مشکلات کمتری دارد. اما نباید فراموش کرد که ماندگاری اثرات این نوع درمان نیز کمتر می‌باشد. زیرا نخ‌ها پس از مدتی جذب پوست شده و آثارشان نیز محو می‌شود. بسته به سن فرد و نوع پوست او، ماندگاری لیفت چشم با نخ ممکن است بین 12 ماه تا سه سال طول بکشد. پس از آن شخص باید برای ترمیم به پزشک خود مجددا مراجعه کند. البته مقدار نخی که در این عمل بکار می‌رود می‌تواند در مدت ماندگاری این روش نقش داشته باشد. هر چه نخ بیشتری استفاده شود، بدن به مدت زمان بیشتری برای جذب آن احتیاج دارد. بنابراین ماندگاری آن بیشتر می‌شود. 

لیفت چشم گربه ای با نخ

از بین بردن خطوط و افتادگی پوست تنها دلیلی نیست که افراد به این روش روی می‌آورند. بالا کشیدن گوشه چشم با نخ که شکل چشم‌ها را به اصطلاح گربه‌ای می‌کند، از دیگر کاربردهای این روش است. در واقع عمل جراحی چشم گربه‌ای که در اصطلاح پزشکی به آن کانتوپلاستی می‌گویند، یکی از پرطرفدارترین نوع عمل زیبایی در سال‌های اخیر بوده است. چرا که بالا رفتن گوشه چشم‌ها و درشت شدن آن‌ها، ظاهری زیبا به چهره فرد می‌بخشد. اما در لیفت گوشه چشم با نخ مانند لیفت پلک‌ها و ناحیه دور چشم و زیر آن، نخ‌های جذبی وارد پوست شده و موجب کشیدگی آن می‌شود. مدت انجام این عمل بسیار کم و حدود 15 الی 20 دقیقه می‌باشد.

لیفت چشم گربه ای با نخ

عوارض لیفت چشم با نخ

همانطور که گفته شد لیفت چشم با نخ عوارض زیادی ندارد. اما از آنجایی که یک ماده خارجی وارد بدن می‌شود، می‌توان انتظار واکنش‌هایی را از سوی بدن داشت. این واکنش‌ها می‌تواند شامل تورم، کبودی و درد در ناحیه‌ای که نخ وارد آن شده است شود. البته بسیاری از این عوارض تا حد خیلی زیادی وابسته به مهارت پزشک متخصص و مراقبت خود فرد پس از انجام این عمل می‌باشد. به طور مثال، اشتباه پزشک در حین انجام لیفتینگ با نخ، می‌تواند منجر به بروز عفونت‌های پوستی شود. و یا اگر فرد در لمس ناحیه اطراف چشم دقت نکند، ممکن است نخ‌ها جابجا شده و صورت شکل نامتقارنی بگیرد.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *