لیفت ابرو با نخ

امروزه با بهره گیری از روش ها و تکنیک های نوین، فعالیت های مربوط به حوزه مراقبت های پوستی دچار تغییر و دگرگونی اساسی گردیده است. لیفت صورت با نخ یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که با توجه به عوارض جانبی کم و سرعت اثر بخشی بالا توانسته است در سال های اخیر نظر بسیاری از پزشکان متخصص و زیباجویان را به خود جلب نماید. لیفت ابرو با نخ یکی  از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست است که با استفاده از نخ های مخصوص پوست ناحیه پیشانی و ابروها به سمت بالا کشیده شده و با از بین بردن چروک های سطحی پوست ظاهری جوان را برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

روش لیفتینگ ابرو با نخ چیست

روش لیفتینگ ابرو با نخ با رویکردی کمتر تهاجمی نسبت به دیگر روش های جوانسازی پوست میتواند کمک شایانی در رفع افتادگی نواحی دور گونه و ابرو به انجام رساند. در این روش طول و ضخامت نخ (نخ پروپیلن) مورد استفاده بر اساس ناحیه مورد استفاده و صلاح دید پزشک انتخاب میگردد. نخ لیفت با کمک سوزن های بسیار ریز و توخالی وارد بافت پوست گردیده و پس از استقرار در محل مورد نظر پزشک از سمت دیگر پوست خارج شده و هیچ گونه اثری از جای ورودی و خروجی به جا نخواهد گذاشت. در قیاس با دیگر روش های مشابه همچون جراحی و کشیدن پوست، روش لیفتینگ ابرو و پیشانی با نخ دارای مخاطرات کمتر و دوره نقاهت بسیار کوتاه تر است. به صورت عمومی افرادی که دارای چین و چروک عمیق در پیشانی، ابرو های افتاده و خطوط عمیق بین ابرو ها هستند مناسب ترین گزینه برای انجام لیفت ابرو با نخ تلقی میگردند.

روش لیفتینگ ابرو با نخ چیست

یکی از نکات مهم در فرآیند انجام لیفتینگ ابرو انتخاب تکنیک مناسب توسط پزشک است که بر اساس ارتفاع پیشانی و شدت وجود چین و چروک بین دو ابرو تعیین میگردد. در افرادی که دارای پیشانی بالای 7 سانتی متر هستند بهترین تکنیک استفاده از روش برش خط رویش است که علاوه بر بالا بردن ابرو پوست اضافه پیشانی برداشته میشود. در افرادی که پیشانی بلندی ندارند و شدت چین و چروک بین ابرو هایشان قابل توجه است بهترین تکنیک به کارگیری روش آندوسکوپیک است که با استفاده از سیستم تصویری و برش های ظریف در خط رویش مو انجام میپذیرد که علاوه بر لیفتینگ ابرو اثر بخشی شگرفتی در بهبود چین و چروک های بین ابروها خواهد داشت. برای متقاضیانی که دارای پیشانی بلند نیستند و چین و چروک پیشانی نیز ندارند بهترین تکنیک بهره گیری از روش لیفت تمپورال است که با استفاده از ایجاد دو برش در بالای شقیقه انجام میپذیرد.

روش لیفتینگ ابرو با نخ

ماندگاری بالا کشیدن ابرو با نخ

نوع و ضخامت نخ لیفت باتوجه به سلیقه متقاضی و صلاح دید پزشک انتخاب میگردد. ماندگاری بالا کشیدن ابرو با نخ به صورت عمومی دارای یک دوره 9 الی 12 ماهه است که بدون شک استفاده کردن از برند های معتبر روز دنیا کیفیت و دوام بالاتری را ارائه خواهد داد. یکی از مهمترین عوامل تاثرگذار در ماندگاری لیفت ابرو با نخ سن فرد متقاضی است، به علت توانایی بالاتر پوست افراد جوان در تولید پروتئین های حیاتی پوست، ماندگاری روش لیفتینگ ابرو با نخ در افراد جوان بیشتر خواهد بود. از دیگر عناصر مهم در ماندگاری این روش میتوان به میزان قابلیت کشسانی پوست (میزان خشکی و شکنندگی) و میزان لایه چربی زیر پوست اشاره نمود به گونه ای که طول زمان اثربخشی این روش در پوست های خشک و شکننده و پوست های کم چرب به شدت کاهش می یابد.

ماندگاری بالا کشیدن ابرو با نخ

عوارض لیفت ابرو با نخ

با یک نگاه منصفانه میتوان گفت گذشته از تمام مزایای لیفت ابرو با نخ این روش دارای عوارض خاص خود نیز میباشد. از عوارض رایج در روش لیفتینگ ابرو با نخ میتوان به احتمال دیده شدن نخ در بافت پوست های شفاف و بروز حساسیت و التهاب در نواحی برش اشاره نمود. در میان بسیاری از طرافداران این روش برخی از متخصصین حوزه سلامت پوست معتقد هستند حتی با در نظرگیری عدم نیاز این روش به بی هوشی و جراحی سنگین به خاطر تغییراتی فیزیکی که در اثر کارگذاری نخ در غشا پوست انجام میگیرد این روش غیر تهاجمی محسوب نمی گردد. در برخی موارد در صورت استفاده از نخ لیفت نامرغوب و غیر استاندار و یا مهارت کم پزشک میتواند باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل عدم تقارن در هندسه صورت و یا تجمع نخ و ایجاد التهاب در زیر پوست گردد.

لیفت چشم با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *