تزریق ژل زاویه فک

با توجه به تغییر تعاریفی کلی همچون زیبایی چهره در حوزه مد و زیبایی در طول سالیان اخیر علاقمندی افراد برای داشتن صورتی با خطوط و احجام تیز و زاویه دار نیز افزون گردیده است. زاویه سازی فک با تزریق ژل یکی از پرطرفدارترین کاربردهای فیلردر زیبایی صورت است که با داشتن مزایایی همچون انجام سریع و اثر بخشی نسبتا ماندگار به انتخاب اول بسیاری از مراجعین بدل گردیده است. تزریق فیلر یکی از ساده ترین روش های بهبود بخشی و جوانسازی پوست است که دارای مزیت رقابتی اقتصادی نیز میباشد.

زاویه سازی صورت با فیلر چیست؟

در سال های اخیر پزشکان متخصص با استفاده از تکنیک های گوناگون همچون تزریق ژل به نواحی فک و چانه موفق به تغییر زاویه خارجی فک گردیده اند. در این روش با تزریق فیلر به چانه و نواحی انتهای استخوان فک تلاش در راستای ترمیم ناهنجاری ها و زیباسازی زاویه فک انجام میپذیرد. فیلر های تزریقی به صورت عمومی دارای ماده هیالورونیک اسید میباشند که علاوه بر افزاریش حجم میتوانند طراوت و شادابی خاصی را برای پوست به ارمغان بیاورند. زاویه سازی صورت با فیلر میتواند گزینه ای مناسب برای افرادی باشد که خواستار ترمیم چین و چروک های صورت و بازسازی حجم از دست رفته فک خود در اثر گذر زمان هستند اما علاقه ای به انجام عمل های جراحی و روش های پرمخاطره ندارند. از دیگر مزایای تزریق ژل به فک میتوان به عوارض کم آن اشاره نمود که در بسیاری موارد تنها به التهاب و قرمزی محدود می گردد.

زاویه سازی صورت با فیلر

زاویه سازی فک مردان

بر کسی پوشیده نیست به صورت کلی ابعاد استخوان بندی کالبد مردان کمی بزرگتر و حجیم تر از زنان است. میزان اثربخشی بالای این روش در بهبود بخشی به حجم بزرگ و یا نامتقارن استخوان فک باعث گردیده است در سال های اخیر تمایل بسیاری از مردان به انجام زاویه سازی فک جلب گردد. در موارد عادی در یک جلسه میتوان بین 2 الی 4 سی سی فیلر به فک، خط آرواره و چانه تزریق نمود. به اعتقاد بسیاری از متخصصین برای دستیابی به نتیجه عالی در زاویه سازی فک مردان استفاده از ژل های با چگالی بالا (دانسیته بالا) بسیار مفید تر خواهد بود. تزریق ژل به خط فک مردان علاوه بر افزایش حجم فک، خطوط تیزی را در انتهای صورت ایجاد مینماید که ظاهری جذاب تر و چشم نواز را به صورت میبخشد.

زاویه سازی فک مردان

زاویه سازی صورت گرد

با توجه به نتایج یک بررسی تخصصی در سال 2014  مشخص گردیده است سلیقه ی عمومی افراد جهان در حال حرکت به سمت انتخاب صورت هایی با خطوط برش دار و V شکل است. بسیاری از افرادی که دارای صورتی گرد هستند با مراجعه به پزشکان متخصص و کسب اطلاعات لازم در مورد زاویه سازی صورت با تزریق ژل به دنبال ترمیم و زیباسازی فرم صورت خود میباشند. در هنگام انجام زاویه سازی صورت گرد باید تسلط پزشک به صورت مراجعه کننده به گونه ای باشد که بتواند به صورت کاملا متقارن خطوط آرواره و انتهای فک را همزمان مشاهده نموده و به تزریق مبادرت بنماید. شایان ذکر است در طول گذر عمر با توجه به حرکات خطی و عمقی استخوان فک، ساختار طبیعی و اولیه فک و نواحی پوستی اطراف آن دچار افتادگی و فرسودگی میگردند که این عارضه با تزریق ژل به فک به زیبایی هرچه تمام تر مرتفع میگردد.

زاویه سازی صورت گرد

دوام تزریق ژل فک

یکی از مهمه ترین عوامل سنجش موفقیت یه روش در درمان های مراقبتی و بهبود بخشی ناهنجاری های پوستی دوام آن روش است. تزریق ژل به نواحی مختلف صورت در دهه گذشته پرطرفدارترین روش جهت جوانسازی و زیباسازی هرچه بیشتر پوست بوده است. دوام تزریق ژل فک بنا به نوع ژل انتخابی و روش تزریق دوره ای زمانی بین 9 الی 12 ماه خواهد داشت. دوام فیزیکی ژل (حفط حجم اولیه) در بافت پوست فک به المان های مختلفی از قبیل عمق تزریق، سیستم متابولیزم بدن فرد، شرایط محیطی و حتی تغذیه فرد بستگی خواهد داشت. روش زوایه سازی فک با تزریق ژل در مقایسه با استفاده از نخ لیفت و تزریق چربی دارای اثربخشی بهتر و ماندگاری بالاتر میباشد. شایان ذکر است رعایت نکاتی همچون عدم انجام ورزش های سنگین و جلوگیری از اعمال هرگونه فشار خارجی در دوره اولیه پس از تزریق تاثیر به سزایی در ماندگاری ژل فک خواهد داشت.

ژل بهتر است یا بوتاکس؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل فک

بدون شک رعایت دقیق مراقبت های بعد از تزریق ژل فک میتواند کمک شایانی در مهار درد، رسیدن به بهترین فرم فک و کاهش عوارض جانبی ناشی از تزریق را به همراه داشته باشد. عوارضی همچون کبودی، ورم، التهاب و سوزش در ساعات اولیه تزریق کاملا طبیعی بوده و با صلاح دید پزشک استفاده از یخ و پماد های بی حسی میتواند بلا مانع باشد. به صورت عمومی به تمامی افرادی که تزریق ژل به فک پایین انجام میدهند توصیه میشود حداقل برای یک هفته از خوردن غذاهای سفت که منجرم به حرکت شدید فک میگردد خودداری کرده و همچنین از استفاده از سونا و جکوزی اکیدا ممنوع میباشد. تورم ایجاد شده در نواحی تزریق به فک به صورت نرمال پس از 2 الی 3 روز شروع به بهبود خواهند کرد و نهایتا پس از 4 هفته کاملا از بین میروند. در صورت مشاهده هرگونه علایم مشکوک به عفونت مراتب باید سریعا به پزشک معالج گزارش داده شود.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *