پلاسما جت بینی

از فرم بینی خود ناراضی هستید و به دنبال راهی برای تغییر آن می‌گردید؟ از تیغ جراحی وحشت دارید و به همین خاطر حاضر نیستید ریسک عمل جراحی و عوارض آن را بپذیرید؟ اگر پاسختان به سوالات بالا مثبت است، پس پلاسما جت بینی بهترین گزینه برای شما است! این روش یکی از جدیدترین و نوین‌ترین روش‌ها در پزشکی زیبایی است که بدون نیاز به عمل جراحی، همان نتایج دلخواه را پدید می‌آورد. حتما با خود فکر می‌کنید پس این پلاسما تراپی بینی که می‌تواند کار جراحی بینی را بدون عوارض آن انجام دهد چیست؟
با ما همراه باشید تا بیشتر با این نوع درمان آشنا شوید.

پلاسما جت بینی چیست

در پلاسما تراپی و یا همان پلاسما درمانی بینی با استفاده از دستگاهی به نام پلاسما جت، نقاطی را با فاصله‌های بسیار کم بر روی پوست می‌سوزانند. با این کار پوست جمع و حجم آن کمتر می‌شود. بنابراین از این روش برای فرم دادن، کوچک کردن و رفع عیوب همه‌ی انواع بینی استفاده می‌شود. از دستگاه پلاسما جت برای فرم دهی نقاط مختلف بینی ماننده پره‌ ها و نوک بینی و همچنین برای از بین بردن لک، پوست اضافه، رفع افتادگی و سوزاندن چربی‌های دیگر نقاط بدن نیز استفاده می‌شود. از بین بردن چین و چروک پوست، جای زخم‌های بدن و ضایعات، و مشکلات پوستی از دیگر کاربردهای پلاسما جت در نقاط مختلف بدن است.

پلاسما جت بینی چیست

روش پلاسما جت بینی

قبل از اقدام به انجام جراحی بینی خود با پلاسما جت، حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید. با مشخص شدن نوع و فرم بینی‌تان پزشک می‌تواند تشخیص دهد که آیا روش پلاسما کردن برای بینی شما موثر خواهد بود یا خیر. چنانچه پزشک انجام این درمان برای شما مناسب دانست، پس می‌توانید با خیال راحت برای آن اقدام نمایید.

ابتدا ناحیه مورد نظر با استفاده از کرم‌های مخصوص بی‌حس می‌شود تا فرد متوجه درد و سوختگی بر روی بینی خود نشود. سپس پزشک با نزدیک کردن دستگاه پلاسماجت به پوست بینی، نقاط کوچکی را بر روی لایه سطحی آن می‌سوزاند. باید توجه داشت که خود دستگاه نباید در تماس مستقیم با پوست قرار گیرد و بین آن‌ها باید اندازه حدودا یک میلی متر فاصله باشد. چون با یونیزه شدن هوای بین پوست و دستگاه، انرژی پلاسمایی آزاد شده و گرمای آن تا لایه‌های زیرین پوست نفوذ می‌کند. تزریق انرژی پلاسما به بینی موجب چربی سوزی، بازسازی سلول‌ها، تحریک کلاژن سازی و لیفت پوست می‌شود.

روش پلاسما جت بینی

فرم دهی بینی با پلاسما جت

عدم نیاز به جراحی و بیهوشی و همینطور نداشتن عوارض جدی در روش جت پلاسمای بینی، باعث شده است که بسیاری برای فرم دهی بینی خود به این روش روی آورند. همانطور که گفته شد، دستگاه پلاسما جت، پوست سطحی دماغ را در نقاطی با فواصل کم می‌سوزاند. این کار باعث از بین رفتن لایه‌ی سطحی و جمع شدن لایه‌ی زیرین پوست می‌شود. پوست برای جایگزینی سلول‌های از بین رفته و ترمیم خود، مجددا سلول و کلاژن تولید می‌کند. این زخم‌ها پس از بهبود فرم بینی را تغییر داده و آن را کوچکتر از سابق می‌کنند.

فرم دهی بینی با پلاسما جت

رفع قوز بینی با پلاسما جت

به دنبال از بین برد قوز بینی خود هستید؟ شاید شما متقاضی مناسبی برای نوع روش درمان نباشید.
در عمل بینی با پلاسماجت با سوزاندن لایه‌ای از پوست و چربی‌های بینی، فرم دهی بینی انجام می‌پذیرد. بنابراین مسلم است که پلاسما جت برای بینی ‌های استخوانی و قوز دار مفید واقع نشود، چرا که عمل پلاسمای بینی، هیچ تاثیری بر روی استخوان دماغ ندارد. البته باز هم توصیه می‌شود قبل از تصمیم گیری با یک پزشک متخصص مشورت کنید. ممکن است پزشک بینی شما را برای این کار مناسب بداند.

رفع قوز بینی با پلاسما جت

فواید پلاسما جت بینی

چه کسی بدش می‌آید با هزینه و ریسک کمتر به نتیجه دلخواه خود برسد؟ فواید متعدد این روش درمان، آن را به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی تبدیل کرده است. در ادامه به بررسی برخی از این فواید می‌پردازیم.

  • تمامی مراحل انجام عمل جت پلاسما بینی، بسته به ناحیه تحت درمان، طی 20 الی 60 دقیقه انجام می‌شود.
  • هزینه‌ی این روش نسبت به عمل‌های جراحی بینی بسیار کمتر می‌باشد.
  • زخم‌هایی که توسط دستگاه پلاسما جت بینی ایجاد می‌شود پس از چند روز از بین می‌رود و پس از یک دوره نقاهت کوتاه مدت می‌توانید به زندگی عادی خود ادامه دهید.
  • فقط در عرض چند جلسه تکرار عمل پلاسمای بینی، به نتیجه مطلوب خود می‌رسید.

فواید پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی بافت‌های چربی اضافی و آب میان بافتی بسیار دارند که موجب حجم زیاد بینی می‌شود. بنابراین می‌تواند ظاهر زیبای چهره افراد را از بین ببرد. بنابراین پلاسما جت بینی بهترین گزینه برای از بین بردن چربی‌های بینی گوشتی است. چربی‌های پوست تحت تاثیر دمای زیاد پلاسما تجزیه می‌شوند و طی مدت بسیار کم و جلسات متعدد بینی گوشتی شما کوچک‌تر شده و فرم زیباتری می‌گیرد. پلاسما تراپی بینی علاوه بر بینی گوشتی، برای فرم دهی و کوچک کردن بینی غضروفی نیز کاربرد دارد. حتی با داشتن بینی گوشتی، فراموش نکنید که ابتدا باید با پزشک متخصص خود در این باره مشورت کنید.

پلاسما جت بینی گوشتی

پلاسما جت بینی عمل شده

در مواقعی که نتیجه عمل جراحی بینی چیزی نیست که فرد انتظارش را داشت، مخصوصا اگر بینی عمل شده از نوع گوشتی باشد و چربی اضافه هنوز در نوک بینی باعث عدم زیبایی آن شده باشد، ممکن است روش پلاسما برای ترمیم بینی انتخاب شود. البته این موضوع کاملا به نظر جراح بینی بستگی دارد و با توجه به شرایط فرد و مدل بینی باید تصمیم گیری شود. در نتیجه در این مواقع همیشه توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید.

تاثیر پلاسما جت روی بینی

عمل پلاسما تراپی بینی به منظور کوچک کردن، لیفت و فرم دهی بینی انجام می‌شود. همان طور که اشاره کردیم پلاسما جت با سوزاندن چربی بینی، تحریک پوست به کلاژن سازی و ترمیم بافت‌های تخریب شده باعث شکل گیری مجدد بافت بینی و بهبود فرم آن می‌شود. تاثیر پلاسما جت بینی را بعد از مدت کوتاه بر روی بینی خود می‌توانید مشاهده کنید.

تاثیر پلاسما جت روی بینی

ماندگاری پلاسما جت بینی

احتمالا از خود می‌پرسید مدت زمان ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

همان طور که پلاسما جت بینی نسبت به عمل جراحی بی خطرتر و غیر تهاجمی است، ماندگاری کمتری هم دارد. اما عوامل مختلفی وجود دارد که بر میزان ماندگاری پلاسما جت بینی تاثیر می‌گذارد. کیفیت دستگاه پلاسما جت و تکنیکی که پزشک برای انجام این درمان بکار می‌برد، از جمله این موارد هستند. نکته‌ی دیگری که بر ماندگاری این روش تاثیر دارد، سن فرد متقاضی است. اگر در سن رشد باشید، می‌توانید تا سه سال از تاثیرات پلاسما جت بر روی بینی خود بهره ببرید. اما اگر از سن رشد گذشته باشید، بهتر است برای جلسات ترمیم به پزشک خود مجددا مراجعه کنید.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *