لیفت بینی با نخ

با توجه به آمار های منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی تعداد عمل های زیبایی در سراسر جهان تنها در 5 سال گذشته 3 برابر شده است. از این روی پیدا کردن یک روش کارآمد و مطمئن با توجه به شرایط فرد متقاضی و صلاح دید پزشک متخصص یکی از بزرگترین چالش های فعالان حوزه زیبایی گردیده است. گذشته از هزینه بالای عمل های زیبایی به علت تمرکز این نوع عمل ها در صورت و زیبایی مستقیم فرد، عوارض جانبی و مخاطرات اینگونه عمل ها دارای اهمیت زیادی برای متقاضایان میباشد. در سال های اخیر عمل های زیبایی صورت که با استفاده از نخ و کمترین سطح برش در پوست انجام میگیرند نسبتا دارای هزینه کمتر بوده و خطرات بسیاری محدودی را نیز به همراه داشته اند.

لیفت بینی با نخ چیست

در دوره های زمانی گذشته اگر شخصی مایل به تغییر فرم بینی خود می بود، عمل جراحی بینی تنها راه پیش رو برای انجام چنین تغییری بود اما در سال های بعد با ورود و رواج انواع ژل فیلر ها روش دیگری به وجود آمد که در کنار پایین آوردن هزینه ها دارای خطرات و دوران نقاهت کمتری بود. اما همچنان متقاضیانی وجود داشتند که نه مایل به پذیرش دشواری های عمل جراحی بوده و نه از دوره کوتاه اثربخشی ژل فیلر ها رضایت داشتند، در این میان گزینه سوم یعنی عمل لیفت بینی با نخ با مزایای بی شمار خود موفق به جلب رضایت این دسته از افراد گردید. در این نگارش تلاش شده است چگونه بودن لیفت بینی و دماغ با نخ بررسی گردیده و اطلاعات مختصر و مفیدی به علاقمندان تقدیم دارد.

لیفت بینی با نخ چیستدر این روش که در برخی منابع از آن با نام جراحی بسته نیز یاد میشود عمل فرم دهی و کوچک کردن بینی با استفاده از نخ های مخصوص به گونه ای صورت میگیرد که نیازی به هیچگونه برش در پوست نواحی اطراف بینی نبوده و تنها با ورود نخ مخصوص بینی به لایه های درونی پوست تغییر فرم و تثبیت لیفت (بالا کشیدن) بینی انجام میگیرد. در روش های مختلف لیفت بینی، از نخ هایی با جنس پلی دی اکسانون (PDO) استفاده میگردد که به صورت عمومی دارای ضخامت بسیار کمی (0.12 میلی متر) بوده و با داشتن خاصیت زیست تخریب پذیری در طول مدت 6 تا 12 ماه جذب بافت بدن میگردند. با ورود این مواد به لایه داخلی پوست همچون داربست هایی عمل میکنند که میتوانند نوک بینی را با اتکا به مقاومت نخ بالا کشیده به صورت ثابت نگاه داشته شود.

رفع غبغب با نخ

لیفت بینی گوشتی با نخ

بدون شک بر کسی پوشیده نیست که عمل جراحی بینی های گوشتی به مراتب سخت تر بوده و در بسیاری از موارد ممکن است فرم متقاضی به فرم دلخواه خود نرسد. دلیل این اتفاق تفاوت میان بافت گوشتی و بافت استخوانی است که در حین عمل پزشک در حال پیرایش آن است و طبیعتا فرم دهی یک بخش سخت با قابلیت سایش بسیار ساده تر از برش متقارن و دوخت مجدد بافت گوشتی است. برای تمامی افرادی که نوع بینی آنها گوشتی محسوب میگردد لیفت بینی با نخ مناسب ترین گزینه برای بالا بردن نوک بینی و تثبیت آن است. با استفاده از روش جراحی بینی با نخ متقاضیان میتوانند با درصد بالایی از اطمینان فرم نهایی دماغ خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به عمل نمایند.  

لیفت بینی گوشتی با نخ

لیفت بینی استخوانی با نخ

گذشته از کاربرد عالی لیفت با نخ در بینی های گوشتی این روش مزایای قابل بررسی در مورد بینی های استخوانی هم دارد. بسیاری از افراد همواره معتقد هستند شاید عمل جراحی روش بهتری برای زیبا سازی بینی های استخوانی باشد اما مزایایی از قبیل هزینه کمتر، مخاطرات کمتر، اثر بخشی سریع تر و دوران نقاهت کوتاه تر باعث گردیده تا بسیاری از متقاضیان به سوی انجام لیفت بینی با نخ جذب گردند. از دیگر محاسن عمل لیفت بینی استخوانی با نخ میتوان به تاثیر مثبت ساختار نخ بر ترمیم و جوان سازی غشا پوست اطراف بینی اشاره نمود. در اکثر موارد هزینه این عمل بسیار پایین تر از جراحی بوده و عواملی همچون نوع نخ مصرفی، مهارت پزشک و انتخاب روش لیفت در عامل قیمت تاثیرگذار خواهد بود. امروزه اصلاح فرم و رفع قوز بینی با نخ یکی از پر مخاطب ترین انواع عمل زیبایی است.

لیفت بینی استخوانی با نخ

ماندگاری لیفت بینی با نخ

یکی از مهم ترین عناصر سنجش کیفیت یک روش در عمل های زیبایی بینی، عامل ماندگاری است. عوارض طولانی مدت، بالا بردن بیش از حد نوک بینی و عدم تقارن در پره ها همواره از مهمترین معایب جراحی بینی است. ماندگاری نخ لیفت به المان های مختلفی همچون نوع و برند نخ، متابولیسم بدن فرد، کیفیت قرار دهی نخ در داخل پوست و شرایط محیطی و تغذیه فرد بستگی داشته اما به صورت کلی میتوان گفت نخ لیفت دارای عمری در حدود 9 الی 12 ماه میباشد. پس از پایان این دوره زمانی فرد متقاضی باید برای معاینه و ترمیم عمل بینی خود به پزشک مراجعه کرده و از نخ های جدید برای زیبایی بینی خود مجددا استفاده نماید. در حال حاضر انجام لیفت بینی با نخ دوسوزنه در تمامی مراکز زیبایی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته و به یکی از محبوب ترین روش های اصلاح بینی بدل گردیده است.

ماندگاری لیفت بینی با نخ

معایب لیفت بینی با نخ

کوچک کردن بینی با نخ لیفت در کنار مزایای طلایی اش دارای معایب خاصی میباشد. از مهمترین این معایب میتوان کوتاه بودن زمان اثر بخشی در مقایسه با عمل جراحی نام برد. گذشته از حجم کم عوارض لیفت بینی با نخ به روشنی میتوان گفت این روش برای کسانی که تمایل به گرفتن بی هوشی، رو یا رویی با کبودی و کوفتگی در اطراف بینی و چشم ها ندارند بسیار مناسب بوده و میتواند در زمانی بسیار کوتاه فرد متقاضی را به نتیجه مورد نظر برساند. از معدود معایب ظاهری لیفت با نخ میتوان به تورم، قرمزی جزئی و کبودی ناحیه درمان و عارضه سوراخ شدن محل ورود سوزن اشاره نمود که همگی آن ها نهایتا چند روز پس از عمل از بین خواهد رفت.

معایب لیفت بینی با نخ

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *