مزوتراپی لاغری

با توجه به تغییرات حاکم بر نوع زندگی های امروزی از قبیل نوع تغذیه، فعالیت های بدی، عادات روانی و غیره، چاقی و اضافه وزن به یکی از اساسی ترین دغدغه های افراد تبدیل شده است. در این میان بدون شک عمل های مربوط به لاغری صورت و بدن از پر متقاضی ترین عمل های زیبایی بوده و روش های گوناگونی توسط پزشکان متخصص به زیباجویان معرفی و بنا به شرایط فرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت. یکی از متداول ترین روش های لاغری برای از بین بردن چربی های اضافه صورت و بدن بهره گیری از تکنیک مزوتراپی است.

مزوتراپی لاغری چیست

مزوتراپی روشی است نسبتا غیر تهاجمی که در آن با استفاده از تزریق محلول های مختلفی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم های حیاتی به لایه های مختلف پوست همزمان هم مواد مغذی مورد نیاز پوست به آن رسانده میشود و هم با شکن بافت منسجم لایه چربی سرعت چربی سوزی بدن بالا رفته و باعث لاغری در ناحیه تزریق میگردد. محلول های مزوتراپی مختلفی با کارکرد های مختلف در بازار موجود میباشند که با توجه به نوع درخواست فرد متقاضی، ناحیه مورد نظر جهت لاغری و صلاح دید پزشک مورد انتخاب و تزریق قرار خواهند گرفت. یکی از برتری های روش مزوتراپی برای لاغری تزریق نقطه ای و از بین بردن چربی های متراکم در نواحی خاصی همچون شکم، ران، بازوها، دور کمر، پهلو و  برخی نقاط صورت است که به صورت معمول حتی با فعالیت های فیزیکی به سختی آب میشوند. عمق، دوز و فواصل تزریق بنا به شرایط زیبا جو توسط پزشک تعیین میگردد.

مزوتراپی لاغری چیست

لاغری صورت با مزوتراپی

گذشته از تمام کاربرد های مفیدی که روش مزوتراپی برای از بین بردن چربی های بدن دارد این روش میتواند گزینه ای مناسب برای افرادی باشد که در نواحی گردن و غبغب دارای چربی متراکم هستند. در این روش علاوه بر شکستن پیوند های سلول های چربی، مواد ضروری مورد نیاز به لایه میانی پوست (مزودرم) رسیده و باعث جوانسازی، بازسازی و طراوت پوست صورت نیز میگردد. سرعت چربی سوزی موضعی در نقاطی مانند گردن و غبغب به مراتب پایین بوده و با به کارگیری روش مزوتراپی میتوان در چند مرحله تزریق به سرعت به نتیجه دلخواه رسید. با توجه به نوع محلول مزوتراپی مورد استفاده در اکثر موارد پس از تزریق پوست صورت کمی متورم میگردد اما پس از گذست چند روز بافت پوست منسجم گردیده و با ایجاد یک لیفت طبیعی ظاهری زیبا به صورت میبخشد.

لاغری صورت با مزوتراپی

مزوتراپی لاغری بدن

بر اساس تحقیقات صورت گرفته نوع بافت چربی در نواحی مختلف بدن متفاوت بوده که این تفاوت میتواند منجر به اخلاف سرعت چربی سوزی نیز گردد. از این روی بهره گیری از روش مزوتراپی برای لاغری موضعی یکی از محبوب ترین روش های لاغری محسوب میگردد. در بسیاری از موارد پس از آنکه افراد از روش هایی همچون فعالیت فیزیکی و رژیم غذایی به نتیجه دلخواه خود در ناحیه شکم، پهلو ها و ران نمیرسند به روش لاغری با مزوتراپی روی می آورند. شایان ذکر است بافت پوست ران ها و ناحیه باسن به صورت طبیعی به شدت مستعد ابتلا به سلولیت است و این موضوع نگرانی و دقدقه بسیاری از بانوان بوده که به روشنی میتوان گفت اثربخش ترین روش درمانی برای لاغری این نقاط به کارگیری روش مزوتراپی است.

مزوتراپی لاغری شکم و پهلو

تجمع بافت متراکم چربی در ناحیه شکم و پهلو ها یکی از شایع ترین انواع چاقی است. با تزریق محلول مزوتراپی میتوان به بهبود سرعت چربی سوزی در این نواحی کمک شایانی نمود. به صورت معمول تراکم چربی علاوه بر جلوگیری از تغذیه مناسب پوست با مواد ضروری باعث شل شدگی و افتادگی پوست میگردد. با انجام مزوترابی برای لاغری شکم و پهلو میتوان به صورت موضعی چربی را کاهش داده و ظاهری جذاب تر و جوان تر به پوست بخشید. ورود موادی همچون عصاره های گیاهی، آنزیم های کلاژن و هیالورونید و هرمون تیروکسین می تواند پیوند اساسی بین سلول های چربی را شکسته و با نرم کردن بافت چربی فرایند دفع چربی از بدن را آسان تر و سریع نماید.

مزوتراپی لاغری شکم و پهلو

مزوتراپی لاغری بازو

لاغری و رفع افتادگی پوست زیر بازو یکی از شایع ترین موارد استفاده از روش مزوتراپی است. در این روش با توجه به شدت بافت چربی و صلاح دید پزشک تزریق محلول مزوتراپی در چندین جلسه مختلف به بازو انجام میگردد و پس از گذشت حدود 3 هفته تغییرات قابل مشاهده نمایان خواهد گشت. به صورت عمومی روش های دیگری رفع چربی همچون لیپوساکشن برای نواحی مختلف دست مانند بازو توصیه نمیگردد و عملا ساده ترین راه لاغری بازو با توجه به سرعت اثربخشی و دوران نقاهت کوتاه بهره گیری از روش مزوتراپی است.

مزوتراپی لاغری بازو

مزوتراپی برای لاغری ران

از گذشته تا کنون از بین بردن حجم چربی موجود در ران پا یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد بوده است. بافت چربی موجود در ران پا دارای ساختار مستحکمی بوده و حتی در صورت رعایت رژیم های غذایی و انجام تمرین های مدام وزرشی دفع چربی های ران بسیار زمان بر و مستلزم صرف انرژی زیاد است. بسیاری از پزشکان متخصص برای افرادی که دارای پایین تنه چاقی هستند و تمایلی به امتحان روش های دیگر چربی سوزی را ندارند روش مزوتراپی و شرح کاملی از مزایای آن را به متقاضیان توضیح و این روش را پیشنهاد میکنند. گذشته از خاصیت چربی سوزی با افزایش کیفیت گردش خون در پاها به روشنی میتوان گفت فرآیند بازسازی و ترمیم داخلی پوست ران تحریک گردیده و باعث ایجاد شکلی زیباتر و جذابتر در پا ها میگردد.

مزوتراپی برای لاغری ران

مزوتراپی سلولیت

سلولیت در واقع بافت ناهموار چربی زیر پوست است که در اثر تجمع بی رویه چربی تشکیل میگیرد. علاوه بر افزایش ناخوشایند حجم بدن در نواحی سلولیت دار ناهمواری سطحی پوست باعث میگردد ظاهر بدن به صورت ناخوشایندی به چشم برسد. مزوتراپی سلولیت بهترین روش برای کاهش حجم چربی های زائد است که همزمان با افزایش جریانات لنفاتیک باعث تخریب بافت همبندی چربی میگردد. عدم اثربخشی مناسب روش لیپوساکشن در رفع سلولیت باعث گردیده مزوتراپی سلولیت محبوبیت خاصی در میان زیباجویان و پزشکان متخصص پیدا کند. عوارضی جانبی پایین و مخاطرات کم این روش از دیگر دلایل انتخاب مزوتراپی برای حذف چربی نواحی محتلف بدن است.

مزوتراپی سلولیت

عوارض مزوتراپی لاغری

ناگفته پیداست میزان ماندگاری و عوارض جانبی پس از انجام در هر یک از روش های زیبایی متفاوت بوده و مزوتراپی نیز این امر مستثنا نیست. از جمله مواردی که ممکن است پس از تزریق محلول مزوتراپی در فرد متقاضی ظاهر گردد میتوان به حالت تهوع، تورم، خارش، التهاب، کبودی، قرمزی و جوش اشاره نمود. پر واضح است که عوارض روش مزوتراپی در مقایسه با انواع عمل های جراحی همچون پیکر تراشی و لیپوساکشن بسیار کمتر بوده و چند دقیقه پس از انجام تزریق فرد میتواند زندگی عادی خود را در پیش بگیرد. مضررات مزوتراپی لاغری در مقابل مزایای آن آنچنان ناچیز است که برخی پزشکان بدون صرف وقت زیاد و تحمیل هزینه های گزاف دیگر روش ها اولین گزینه مزوتراپی را پیشنهاد میدهند. شایان ذکر است محدودیت سنی در انجام روش مزوتراپی وجود ندارد و افراد بالای 18 سال میتوانند با مشاوره پزشک از این روش بهره ببرند اما برای افرادی با شرایط خاص همچون بارداری، دیابت، داشتن سابقه سکته قلبی و مغزی این روش توصیه نمیگردد.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *