لیفت شقیقه با نخ

تمایل درصد بالایی از افراد به جوان و با طراوت ماندن، خصوصا در دهه چهارم و پنجم زندگی خود، موجب شده است که همواره پزشکان و متخصصان در صدد ابداع و یافتن راه های جدید برای جوانسازی پوست باشند. لیفتینگ و یا کشیدن پوست یکی از راه های بسیار کارآمد و پر طرفدار است که در نقاط مختلف بدن و به روش های متفاوت انجام می شود. به طور مثال، لیفت ناحیه شقیقه برای از بین بردن افتادگی گوشه چشم و ابرو ها کاربرد دارد. اگر شما هم از شل شدن افتادگی پوستتان در این ناحیه رنج می برید، حتما تا به حال به فکر کشیدن پوست خود افتاده اید. لیفت شقیقه با نخ تاثیر آنی و زیادی در رفع مشکل شما دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش درمانی بسیار محبوب آشنا شوید.

روش لیفت شقیقه با نخ

عمل لیفت شقیقه با نخ

پس از آن که پزشک متخصص طلاحیت شما را برای انجام عمل لیفت شقیقه با نخ تشخیص داد، برای انجام لیفت آماده می شوید و پزشک جهت هدایت پوست شما را به دقت مورد ارزیابی قرار می دهد. یعنی بررسی می کند که پوست را به چه اندازه و در چه جهتی برای زاویه دادن و رفع افتادگی پوست بکشد. سپس نقاط ورود نخ بر روی پوست علامت گذاری شده و شکاف کوچکی در آن ها ایجاد می شود. نخ ها از بین این شکاف ها توسط سوزن های بسیار ریز عبور داده می شوند و پزشک آن ها را در جهت مناسب می کشد. با ایجاد شدن این شکاف ها، مقدار زیادی کلاژن به عنوان واکنشی برای ترمیم پوست تولید می شود. بنابراین می توان گفت که مزایای این روش علاوه بر کشش پوست، تحریک کلاژن سازی نیز می باشد. پس در نهایت خاصیت کشسانی، شادابی و طراوت به پوست باز می گردد و شما می توانید از نتیجه آن که یک پوست جوان و زیبا است لذت ببرید.

عمل لیفت شقیقه با نخ

نخ به کار برده شده در لیفت شقیقه انواع مختلفی دارد که سه نوع رایج آن نخ کاگ، PDO و سیلوئت نام دارند. همه ی این نخ ها توسط پوست جذب می شوند و هیچ گونه ردی از خود باقی نمی گذارند. لیفت شقیقه با نخ کاگ، علاوه بر انجام لیفتینگ، باعث افزایش تولید کلاژن می شود که این مورد از ویژگی های اصلی این نخ به شمار می رود.

ماندگاری لیفت شقیقه با نخ

پس از گذشت یک الی دو روز جای زخم های ایجاد شده بهبود پیدا می کند و می توانید پانسمان ها را از روی صورت خود بردارید. در روز دهم برای کشیدن بخیه ها می توانید به پزشکتان مراجعه کنید. به طور کلی مدت ماندگاری لیفت شقیقه با نخ یک الی دو سال و چند ماه تخمین زده شده است. نحوه مراقبت از پوست، نوع پوست، تعداد و نوع نخ بکار رفته شده همه از عواملی هستند که در ماندگاری عمل لیفت شقیقه دخالت دارند.

ماندگاری لیفت شقیقه با نخ

عوارض لیفت شقیقه با نخ

لیفتینگ پوست شقیقه با نخ یک عمل زیبایی کم تهاجمی و بی خطر به شمار می رود. بنابراین لازم نیست نگران درد و خونریزی شدید پس از آن باشید. اما قبل از هر چیز توصیه می شود تا در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید. چون هر گونه اشتباه در حین انجام عمل، هر چند هم کوچک و جزئی، می تواند آسیب های متفاوتی به فرد برساند و او را از نتیجه دلخواه خود دور کند. به هر حال، کبودی و تورم خفیف در قسمت های ورود نخ بسیار طبیعی است و به عنوان تنها عوارض لیفت شقیقه با نخ به حساب می آیند. پس از مدت کوتاهی کبودی و تورم ایجاد شده رفع می شود. هر چند که قرار دادن کمپرس یخ بر روی این نواحی، روند بهبود را سرعت می بخشد.

منبع: جالینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *